ŠKODA FIT PŮLMARATON

Závod v běhu na 21,097 km se startem a cílem v centru města Plzeň – náměstí Republiky. Jedna z nejkrásnějších tratí v České republice, která vede centrem města a okolí v jednom okruhu. Největší sportovní událost v Plzeňském kraji. Limit 1.500 běžců.  Kulturně sportovní den pro celou rodinu.

 

ČSOB ŠTAFETA 4 x 5 km

Sestavte štafetu 4 lidí, kamarádů, přátel, kolegů z práce, mužů či žen a podělte se o vzdálenost 21,097 km rovným dílem. Zažijte kouzlo společné radosti a úspěchu!!! (délka trasy: 5,25 km)

 

BĚH PRO CELOU RODINU
Chcete zažít neopakovatelnou atmosféru velkého běžeckého závodu s vašimi blízkými? Škoda FIT půlmaraton 2016 má pro vás řešení! Právě pro vás totiž připravili organizátoři nesoutěžní Rodinný běh. Na trasu o délce 2,5 kilometru centrem města mohou vyběhnout rodiče s dětmi, připojit se mohou babičky, dědečkové, prostě každý z rodiny. Závod určitě zvládne každý a všechny čeká podobná atmosféra, jakou zažijí účastníci hlavního závodu Škoda FIT půlmaraton 2016. Rodinný běh totiž startuje z plzeňského náměstí Republiky pouhých 15 minut po startu hlavního závodu, takže diváků podél trati bude určitě dost. Trasa je koncipována jako lehká, a protože se jedná o závod nesoutěžní, je možné ji absolvovat i chůzí. Každý zaregistrovaný závodník – dospělý i dítě, dostane startovní číslo, a po absolvování celé trati i medaili.

 

DĚTSKÝ BĚH
Na své si při Škoda FIT půlmaratonu přijdou i děti a mládež. Celý sobotní program zahájí Dětské závody. Start a cíl se uskuteční přímo v srdci dění – tedy na náměstí Republiky v Plzni. Organizátoři připravili na náměstí okruh o délce 320 metrů, který poslouží coby trasa malým závodníkům v celkem deseti dětských a mládežnických kategoriích. Nejmenší děti – do šesti let – poběží jeden okruh a každá další věková kategorie bude zdolávat další okruh navíc. V každé kategorii budou oceněny tři nejrychlejší děti, všichni účastníci si odnesou medaili. Startovné je stanoveno na 50 korun, registrace se odehraje přímo v den závodu. Maximální počet dětských závodníků je 400.